Usuwanie modzeli i nagniotków


Odciski i modzele są związane z nadmiernym rogowaceniem wywołanym przez powtarzające się urazy. Występują najczęściej u osób noszących niewygodnie obuwie, sportowców i osób stosujących źle dobrane materiały odciążające.

Odcisk jest miejscowym, twradym zgrubiałym obszarem skóry z centralnym rdzeniem, występuje głównie na wyniosłościach kostnych. Zmiana jest bolesna przy ucisku.

Modzele są bardziej rozległymi zgrubieniami skóry. Powstają najczęściej jako odpowiedź skóry na ciągłe pocieranie i uciskanie.

 

Usuwanie zmian polega na ich powierzchownym ścięciu za pomocą skalpela (bez naruszenia ciągłości naskórka) i wygładzeniu za pomocą frezarki. Głębokie nagniotki są dodatkowo usuwane za pomocą specjalistycznych frezów próżniowych.

 

Zabiegi są bezbolesne i w pełni bezpieczne nawet dla osób starszych i chorych, wykonywane za pomocą specjalistycznej aparatury i sterylnych narzędzi.

 

 Dodatkowo, po wykonaniu zabiegu, każdy pacjent otrzymuje wskazówki co do pielęgnacji domowej stóp oraz informacje dotyczące możliwości łagodzenia dolegliwości poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów odciążających.