Usuwanie modzeli i nagniotków


Odciski i modzele są związane z nadmiernym rogowaceniem wywołanym przez powtarzające się urazy. Występują najczęściej u osób noszących niewygodnie obuwie, sportowców i osób stosujących źle dobrane materiały odciążające.

Odcisk jest miejscowym, twradym zgrubiałym obszarem skóry z centralnym rdzeniem, występuje głównie na wyniosłościach kostnych. Zmiana jest bolesna przy ucisku.

Modzele są bardziej rozległymi zgrubieniami skóry. Powstają najczęściej jako odpowiedź skóry na ciągłe pocieranie i uciskanie.

 

Usuwanie zmian polega na ich powierzchownym ścięciu za pomocą skalpela (bez naruszenia ciągłości naskórka) i wygładzeniu za pomocą frezarki. Głębokie nagniotki są dodatkowo usuwane za pomocą specjalistycznych frezów próżniowych.

 

Zabiegi są bezbolesne i w pełni bezpieczne nawet dla osób starszych i chorych, wykonywane za pomocą specjalistycznej aparatury i sterylnych narzędzi.

 

 Dodatkowo, po wykonaniu zabiegu, każdy pacjent otrzymuje wskazówki co do pielęgnacji domowej stóp oraz informacje dotyczące możliwości łagodzenia dolegliwości poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów odciążających.

Efekt zabiegu usnięcia odcisku pokrytego modzelem